Zdraví pokožky, vlasů a nehtů

Terapie červeným světlem zlepšuje strukturu pokožky a pomáhá vytvářet kolagen ke zpomalení vzniku vrásek. Červené terapeutické světlo přirozeně zvyšuje hladinu vlastního kolagenu. 

Ten je pro tělo daleko lepší, než kolagen cizí. Zvýšený kolagen neposkytuje pokožce pouze vzhled bez vrásek, ale jeho schopnost zlepšit zdraví kloubů je důležitá například pro osoby trpící artritidou.

Může tedy být užitečný pro osoby s různými bolestivými problémy pohybového aparátu.

Studie

Terapie červeným světlem pozitivně působí také při léčbě akné - červené světlo proniká hluboko do pokožky a ovlivňuje produkci kožního mazu. Tím snižuje zánětlivost pokožky, která následně vytváří akné.

Studie

Terapie červeným světlem zlepšuje růst vlasů u lidí s androgenní alopecií - jedná se o dědičné onemocnění, které je způsobeno zvýšenou citlivostí vlasových folikul. Lidé s tímto onemocněním ztrácí vlasy na specifických místech. Vlasy ustupují z čela nebo temene a zůstává pouze podkovitý pruh vlasů po stranách a na zadní části hlavy.

Terapie červeným světlem pomáhá také zmenšovat jizvy - červené terapeutické světlo stimuluje fibroblasty a zvyšuje cirkulaci krve a plasmy pro rychlejší opravy tkání.

Studie

Hlídat dostupnost