Účinky a studie

Vědci v Německu provedli studii se 136 dobrovolníky. Po 30 léčebných sezeních různých délek došlo u osob k významnému zlepšení pleti, včetně zjemnění pokožky a zvýšení produkce kolagenu.

LED diody dokáží vytvořit teplo pod povrchem pokožky, kde zvyšují aktivitu buněk a způsobují jejich rychlejší reprodukci. Pokaždé, když se kožní buňka rozdělí díky energii červených LED diod, vytvoří se dvě nové kopie.

V okamžiku, kdy se objevují nové buňky, vytlačují staré poškozené buňky, které které jsou zodpovědné za projevy stárnutí pleti. Výsledkem ošetření světelnou terapií jsou zdravější kožní buňky, které mohou přispět k mladistvému vzhledu.

Mimo jiné, působením červeného světla se také může zvýšit krevní oběh a dostat na povrch pokožky více kyslíku a živin. Takto zvýšená průtok krve také přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk. Oproti laserové terapii, kdy se ničí kožní tkáň, aby se místo toho vytvořila nová, terapie červeným světlem je minimálně invazivní a podporuje přirozenou regeneraci kožních buněk.

Když světlo pronikne vrchními vrstvami hlouběji do pokožky, zvyšuje jeho energie cirkulaci živin a pomáhá vytvářet nové kapiláry. Tím podporuje metabolismus fibroblastů (fibroblasty jsou buňky v naší pokožce, které syntetizují kolagen, udržují pojivovou tkáň a jsou nedílnou součástí hojení ran).

Červené terapeutické světlo přirozeně zvyšuje hladinu vlastního kolagenu, který jep ro tělo daleko lepší než kolagen cizí, dodávaný stravou asuplementací.

Hlídat dostupnost